<<
>>

Вступ

Дихання — це те, з чого починається наше життя в цьому світі. Тільки з’явившись на світ, дитина робить свій перший подих і з першим видихом вперше кричить. Саме це — головний показник життєздатності новонародженого в першу хвилину його життя.

Перший подих людини — це його прихід в земний світ, останній подих — перехід в інший.

Скільки доросла людина може прожити без води? Близько тижня. А без їжі — декілька тижнів. А без повітря? Життя обривається через кілька хвилин. Світовим рекордом вважається затримка дихання американським ілюзіоністом Девідом Блейном на 17 хвилин і 4 секунди.

Людина може навчитися жити без зору і слуху, навіть без ативного руху, однак їй не вижити без дихання.

Дихання на стільки визначає наше життя, що будь-які переживання, дії так чи інакше виявляються пов’язані з ним. Не дарма навіть мова відображає цей тісний взаємозв’язок — як часто ми говоримо про наш фізичний та емоційний стан: «перевести дух», «ледве дихаючи», «видихнути з полегшенням», «затримати дихання».

І саме слово «дихання» тісно пов’язане з словами дух та душа і це не тільки в українській мові. Так «спірітус» по-латині, «пневмо» по-грецьки та «прана» індійських йогів — все це одночасно і дух і дихання, тобто — суть людського життя. Дихання являється тією складовою, яка пов’язує матеріальне — тіло і нематеріальне — душу.

Протягом століть люди, які займалися цілительською практикою, випробовували дихання в якості лікування: намагалися знайти такий спосіб дихання, який міг би виліковувати ті чи інші хвороби. З часом знайдені цілющі способи дихання оформлювалися в дихальні практики.

До сучасного часу відомо досить не мало дуже ефективних цілющих дихальних технік: дихальні практики йоги, метод вольової ліквідації глибокого дихання Бутейко, дихальна гімнастика Стрельникової, ридаюче дихання Вілунаса і т.д. Всі ці практики мають багато прихильників та наслідувачів, кожен з яких вибрав свій шлях оздоровлення. В цьому рефераті, в першу чергу, розповідається про надзвичайну дихальну гімнастику Олександри Миколаївни Стрельникової, про історію її створення, і про те, як і кому вона допомагає, про її ефективність і простоту. І про те, що цю оздоровчу методику кожен з нас може практикувати скільки завгодно, підтримуючи свій організм на потрібному рівні.

<< | >>
Источник: Реферат. Гимнастика Стрельниковой. 2010

Еще по теме Вступ:

 1. Вступ
 2. Вступ
 3. ВСТУП
 4. Вступ
 5. ВСТУП
 6. Вступ
 7. Вступ
 8. Вступ.
 9. ВСТУП
 10. Вступ
 11. ВСТУП ДО КУРСУ
 12. НЕ 1.1. Вступ до курсу «Етичний кодекс психолога»
 13. Реферат. Біотехнологічня підходи до отримання вакцин, діагностичних та лікувальних препаратів, 2011
 14. Реферат. Гимнастика Стрельниковой, 2010