<<
>>

ЛІКУВАННЯ ГОСТРИХ СИНУЇТІВ

Хворі на гострий синуїт потребують ліжкового режиму, а у важких випадках — стаціонарного лікування.

Лікування хворих на гострий синуїт включає слідуючі заходи:

1. Протизапальна терапія. В якості стартових антибіотиків в лікуванні гострих синуїтів добре себе зарекомендували макроліди — кларитроміцин (клацид); напівсинтетичні пеніциліни — амоксииилін (амоксил-КМП), у тому числі захищені клавулановою кислотою — амоксицилін з клавулановою кислотою (енханцин, аугментін, амоксиклав); цефалоспорини — цефазолін, цефаклор (верцеф), цефтриаксон (офрамакс, цефтриаксон- KM П).

2. Використання судинозвужуючих засобів, які зменшують об'єм слизової оболонки носа та розширюють вивідні отвори пазух у порожнину носа, що покращує евакуацію ексудату з пазух.

3. Секретолітики: синупрет, АЦЦ.

Комбінований препарат синупрет рослинного походження активно впливає на різні ланки патогенезу синуїтів.

Він регулює секрецію, нормалізує в'язкість слизу, відновлює мукоціліарний кліренс. Зниження в'язкості секрету відбувається за рахунок стимуляції секреторних клітин слизової оболонки, що виробляє нейтральні мукополісахариди. Синупрєт виявляє протинабрякову і протизапальну дії на слизову оболонку, цим самим відновлює дренаж та вентиляцію приносових пазух. Він нормалізує захисну функцію епітелію дихальних шляхів проти екзота ендогенних пошкоджуючих факторів, сприяє позитивному впливу на імунну систему, має антивірусну дію, потенцює дію антибактеріальних препаратів.

Синупрет призначається внутрішньо тричі на день, по два драже, курсом на 1—2 тижні при гострих процесах у приносових порожнинах, до З—4 тижнів — при хронічних поліпозно-гнійних, поліпозних процесах.

4. Симптоматична терапія: використання анальгетиків, жарознижуючих, серцевих та судинних препаратів.

5. Одонтогенні гайморити потребують санації причинного зуба.

6. Пункція приносових пазух. Перша пункція є одночасно діагностичною та лікувальною, подальші пункції — лікувальні. Широко використовується дренування пазух крізь пункційний отвір за допомогою поліетіленових трубок.

7. Фізіотерапевтичні процедури: на лицеві стінки приносових пазух призначають солюкс, УВЧ, ЛУЧ-2.

Останнім часом у зв'язку з визнанням значної ролі імунної системи слизових оболонок носа та приносових пазух все більшого значення у лікуванні гострих та хронічних синуїтів набувають імуномодулятори. Серед таких препаратів слід відмітити імуномодулятор місцевої дії — IPC-19(SolvayPharma).

В склад препарата входять лізати бактерій, що є основними збудниками інфекцій верхніх дихальних шляхів та ЛОР-органів. Завдяки впливу на специфічні та неспецифічні механізми імунного захисту слизової оболонки дихального тракту, препарат є ефективним не тільки при лікуванні захворювань носа та приносових пазух, але й запальних та алергічних процесах верхніх дихальних шляхів взагалі, тобто і при захворюваннях глотки і гортані. Препарат є також ефективним для профілактики післяопераційних ускладнень.

ІРС-19 випускається у формі назального спрея. Призначається при гострих захворюваннях 5 разів на добу протягом 2 тижнів. При хронічних захворюваннях та з метою профілактики — 2 рази на добу протягом 2—4 тижнів.

У більшості випадків при гострому синуїті достатнім є проведення консервативного лікування.

Показаннями до негайного хірургічного втручання при гострому синуїті є місцеві та загальні ускладнення: некротичний синуїт, абсцес або флегмона орбіти, внутрішньочерепний абсцес, менінгіт, сепсис. У цих випадках виконують фронтотомію, гайморотомію, а при необхідності через верхньощелепну пазуху вскривають ґратчастий лабіринт. Нерідко хірургічне лікування показане при одонтогенному гаймориті, що супроводжується остеомієлітом верхньощелепної кістки.

<< | >>
Источник: Мітін Ю.В.. Оториноларингологія (лекції ). 2000

Еще по теме ЛІКУВАННЯ ГОСТРИХ СИНУЇТІВ:

 1. ГЛАВА 16. ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ЛІКУВАННЯ ГОСТРИХ МЕДИКАМЕНТОЗНИХ ОТРУЄНЬ
 2. Лікування отогенних внутрішньочерепних ускладнень
 3. Загальне лікування
 4. Лікування
 5. Загальні принципи лікування пухлин
 6. Загальні принципи лікування ран
 7. Лікування ангін
 8. Місцеве лікування
 9. Засоби для лікування бронхіальної астми
 10. Принципи лікування ГРВЗ
 11. Гострий тромбофлебіт
 12. Лікування та профілактичні заходи гострої променевої патології
 13. ГОСТРИЙ СТЕНОЗУЮЧИЙ ЛАРИНГОТРАХЕОБРОНХІТ У ДІТЕЙ
 14. Регенерація кісткової тканини. Лікування переломів
 15. ГОСТРИЙ ЛАРИНГІТ (LARINGITIS ACUTA)
 16. ГОСТРА ПРОМЕНЕВА ХВОРОБА
 17. Клініка гострих тонзилітів
 18. Методичні рекомендації

  . Принципи діагностики та лікування хворих На гострі респіраторні вірусні захворювання, 2009

 19. ГОСТРИЙ ТОНЗИЛІТ АБО АНГІНА
 20. Противірусні засоби для лікування та профілактики ГРВЗ